خبرنامه

دفترچه متمم اسناد مالکیت چیست ؟

دفترچه متمم اسناد مالکیت دفترچه ای است بهادار که بعد از پر شدن ستون های نقل و انتقالات سند ملکی که در صفحات آخر اسناد مالکیت پیش بینی شده است حسب تقاضای مالک و با رعایت تشریفات بدان ضمیمه می گردد.

ادامه مطلب
کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری های سه بعدی نوعی از دیوار پوش ها هستند که همانطور که از نام آن ها مشخص است ، طرح های سه بعدی روی آن هاست به طوری که طرح ها عمق دار دیده می شوند.امروزه کیفیت چاپ و متریال این کاغذ دیواری های سه بعدی به حدی پیشرفت کرده است که به راحتی نمی توان تفاوت آن ها با نمونه ی واقعی شان پی برد. این کار با سایه پردازی حرفه ای در طرح و همچنین فناوری بالای چاپ امکان پذیر است. کاغذ دیواری های سه بعدی به دلیل این که طرح آن ها باورپذیر تر و واقعی تر از طرح سایر دیوار پوش های مرسوم است ، تاثیر گذاری بیشتری نیز دارند و حس بسیار مثبتی را به فضا داخلی منتقل می کنند.

ادامه مطلب
چرا کولر های آبی برای مناطق مرطوب مناسب نیست؟

به طور کلی، کولر آبی نمونه ای از تجهیزات برودتی و سرمایشی برای ایجاد هوای خنک در محیط داخلی به شمار می رود. این مدل از سیستم های سرمایشی بر مبنای تبخیر آب و ایجاد رطوبت، فرآیند خنک سازی و سرمادهی را انجام می دهند . اما این سیستم سرمایشی برای محیط های مرطوب مناسب نمی باشد زیرا مکانیزم عملکرد این دستگاه بر اساس تبخیر دما و تولید رطوبت، هوای خنک را در فصل تابستان در محیط داخلی انتشار می دهد

ادامه مطلب
کناف چیست ؟

کناف در واقع به صفحات یا پنل‌های بزرگ گچی گفته می‌شود که در کارخانه تولید و به صورت خشک (بدون استفاده از ملات) در محل (ساختمان) نصب می‌شود. از کناف برای پوشش دیوارها، سقف و ساخت سقف کاذب استفاده می‌شود. به طور کلی از آنجایی که شرکت کناف برای اولین بار به تولید و عرضه صفحات گچی کرده است، بنابراین این صفحات با نام کناف در ایران شناخته شده هستند که لزوماً هم توسط شرکت کناف تولید نمی‌شوند. به طور کلی کناف از صفحات فیبری نازک و ملاتی از گچ و سایر مصالح ساختمانی تولید شده است که انعطاف و فرم پذیری به گچ می‌دهد. برای اجرای کناف نیاز به زیر کاری است. در زیر کار کناف ورق‌ها گالوانیزه به سقف متصل می‌شوند تا بتوان با اتصال صفحات گچی کناف با استفاده از پیچ به این ورق‌های گالوانیزه، آن‌ها را فرم داد و به شکل مورد نظر درآورد. به پیچ‌های مخصوصی که از آن برای این کار استفاده می‌شوند، پیچ کناف گفته می‌شود.

ادامه مطلب

جدید ترین ها