خبرنامه

12 اردیبهشت روز معلم

به مناسبت12 اردیبهشت روز معلم یادی می کنیم از معلم فداکار حمید رضا گنگوزهی قهرمان و معلم فداکار مدرسه شهید رحیمی در نقطه صفر مرزی کشورمان در استان سیستان و بلوچستان .
در 15 فروردین سال 1395 در در مدرسه شهید رحیمی در زنگ تفریح هنگامی که دانش آموزان در کنار دیواری مخروبه ای در حال بازی بودند گردبادی نزدیک شده و دیوار در حال ریزش بوده

ادامه مطلب
اقلیم و معماری در گیلان

استان گیلان در شمال کشور و در کنار سواحل جنوبی دریای خزر قرار گرفته و از خصوصیات بارز آن رطوبت و بارندگی زیاد است. و به طور کلی این استان دارای آب و هوایی معتدل و مرطوب می باشد. از طرفی وجود حصار بلند البرز در جنوب این ناحیه، مانع از خروج رطوبت و بخار ناشی از دریا می گردد. استان گیلان شامل دو قسمت کوهستانی و جلگه ای است. در هر کدام از این دو ناحیه در اجزای تشکیل دهنده معماری تفاوت هایی دیده می شود. رطوبت و بارندگی زیاد عامل اصلی شکل گیری معماری و شهرسازی این ناحیه می باشد. بافت شهری و روستایی به صورت باز است و جهت استفاده از حداکثر تهویه و کوران و جلوگیری از راکد ماندن رطوبت، اجزای تشکیل دهنده محیط مسکونی به صورت پراکنده در محوطه استقرار می یابند. 

ادامه مطلب
نورگیر چیست ؟

استفاده از نور طبیعی به عنوان یک عامل حیاتی در معماری مدرن و سنتی و طراحی ساختمان ها و دکوراسیون منازل شناخته می‌شود. با استفاده از نورگیر ها می توان درکل روز از نور طبیعی و خواص معجزه آسای ان استفاده کرد. استفاده از نورگیر ها نقش مهمی در طراحی پایدارو بهینه سازی انرژی ایفا می کنند. در نورگیرها بلوک‌های شیشه‌ای به کار می‌روند تا انعکاس نور در ساختمان افزایش یابد. انواع نورگیرها به منظور کاهش استفاده از روشنایی الکتریکی به کار می‌روند. به ما اجازه می‌دهند تا از درون ساختمان نمایی به منظره بیرون داشته باشیم.

ادامه مطلب
ثبت املاک در سامانه املاک برای مالکین و مستاجرین

کلیه خانوارهای مالک و مستأجر می بایست نسبت به درج مشخصات سکونت(ملک) خود در سامانه جامع املاک و اسکان اقدام کنند.

 سامانه جامع املاک و اسکان کشور به نشانی  http://amlak.mrud.ir/  از مورخ 19 فروردین این بستر را فراهم نموده و کلیه خانوار ها موظفند ظرف مدت 2 ماه اطلاعات خود را تکمیل نمایند.

ادامه مطلب

جدید ترین ها