خبرنامه

لاندری روم چیست ؟

در خانه های قدیمی اکثرا یک مکان را لاندری روم قرار می دادند و معمولا هم از زیر زمین برای این کار استفاده می کردند. این مکان ها در خانه محل شست وشوی لباس چرک ها و یا پارچه های مختلف مانند پرده ها بود.

در زمان های قدیم معمولا فقط یک ماشین لباس شویی و به تدریج بعد از گذشت چند سال علاوه  بر آن یک ماشین خشک کن در لاندری روم ها قرار می گرفت و خبری از طراحی و دکوراسیون های مدرن نبود.

ادامه مطلب
پات فیلر چیست ؟

پات فیلر یا شیر و یا همان شیر بالای اجاق به شیر هایی گفته می شوند که روی دیوار و بالای اجاق گاز نصب می شوند و با توجه به مفاصلی که در ان ها تعبیه شده امکان پر کردن ظروفی که از سینک بزرگ ترند و ارتفاع زیادی دارند را فراهم می کنند.

از طرفی با به کار گیری شیرهای پات فیلر در کنار اجاق گاز دیگر نیازی به جا به جایی ظروف سنگین از سینک به اجاق گاز نیست و با چرخاندن نازل شیرآب به ظرف روی اجاق گاز پخت و پز سریع تر و اسان تر می شود.

ادامه مطلب
خانه کفشی

خانه کفشی واقع در ایالت پنسیلوانیا آمریکا توسط سرهنگ «ماهالان هینز» درسال 1984 ساخته شد  و از تبلیغات آن به نفع کارش استفاده کرد. این سرهنگ مهربان از یک خانم مسن که هیچ‌کس او را نمی شناخت دعوت کرد تا در این خانه با هزینه او مثل یک ملکه زندگی کند.

این خانه سه اتاق خواب، آشپزخانه و ۲ حمام دارد. چند وقت پیش این خانه بازسازی شد و حالا تبدیل به موزه ای برای یاد بود سرهنگ هینز تبدیل شده است.

ادامه مطلب
قصر حباب ها بکب از عجیب ترین خانه های دنیا

قصر حباب ها یا همان le palais bulles یکی از عجیب ترین خانه های دنیاست که در بالای تپه ای در theoule sur mer  در french riviera  ، خط ساحلی در گوشه جنوب شرقی فرانسه در کناره ی دریای مدیترانه که حکومت مستقل موناکو را نیز در بر می گیرد و مشرف به دریای مدیترانه قرار دارد.

پیرکاردین و معماری به نام نتی لوواگ این عمارت رو که از اتاق هایی گرد با طبقاتی دوار تشکیل شده را طراحی کرده اند.

ادامه مطلب

جدید ترین ها